Tepelná čerpadla zapojená s boilerem

Tepelná čerpadla pro rodinné domy/bojler


Tepelné čerpadlo jako hlavní zdroj vytápění volí čím dál častěji více rodin. Hlavním důvodem jsou nízké provozní náklady. U dnešní rodinných domů je stále náročnější zajistit splnění požadavku svých budoucích uživatelů. Energetická jednotka Chameleon je moderní tepelné čerpadlo nové generace, které bylo navrženo pro pohodlné bydlení i relaxaci a zároveň zajišťuje tepelnou pohodu za šetrných podmínek nejen směrem k přírodě, ale také k peněženkám svých majitelů.


Tepelné čerpadlo je využíváno nejen jako hlavní zdroj vytápění, ale i na ohřev teplé užitkové vody. Teplota TUV je zcela dostatečná, když se pohybuje mezi 42°C až 45°C. Pokud bude mít TUV 45°C, pak se už stejně musí míchat se studenou vodou, např. při sprchování. Pro ohřev TUV na uvedenou teplotu musí být teplota topné vody o cca 8°C vyšší, tak že topná voda bude okolo 53°C až 55°C.


V sortimentu společnosti TC MACH, s.r.o. najdete i tepelná čerpadla určená pouze pro ohřev teplé užitkové vody. Tepelné čerpadlo MACH TUV slouží k ohřevu teplé užitkové vody o maximální výstupní teplotě +60°C. Tepelné čerpadlo je schopno fungovat do prostorové teploty okolního vzduchu +10°C, při poklesu pod +10 °C se automaticky vypne a spustí se elektrické topné těleso o příkonu 2,2kW umístěné přímo v boileru. Tepelné čerpadlo se opět zapne při prostorové teplotě +15 °C. Tepelné čerpadlo má v sobě zabudovanou ochranu proti zanešení zásobníku vodním kamenem, která TČ vypne. Rovněž má čerpadlo i teplotní ochranu proti přehřátí kompresoru a při teplotě větší než 105°C se kompresor automaticky vypne a opětovně se zapne při teplotě pod +61°C.


Tepelné čerpadlo se dodává pouze v sestavě se zásobníkem teplé užitkové vody. Minimální rozloha místnosti je 10 m2 nebo 25m3. Samotná místnost může být i menší. V tomto případě je zapotřebí zajistit dostatečný přísun vzduchu – otevřít dveře do jiné místnosti atd. Prvotní doba ohřevu z 10°C na 60°C trvá 10 až 12 hodin bez odběru vody. Při prvotním ohřevu je nutné zajistit odvoz kondenzátu do odpadu nebo samostatné nádobky – kbelíku. Při běžném provozu ( voda již natopena na více jak 50°C ) se stačí kondenzát odpařovat v horní části kompresou. Tepelné čerpadlo je opatřeno páčkovým přepínačem pro provoz jak samotného tepelného čerpadla, tak elektrického tělesa.


Doporučená koncová cena je od 53.600 Kč bez DPH.


Tepelné čerpadlo MACH TUV[ PDF ]

Rady pro správnou funkci tepelného čerpadla:

Každé tepelné čerpadlo umí topit. Je ale důležité, aby tepelné čerpadlo umělo topit úsporně. Proto je důležité správné zapojení a nastavení chodu tepelného čerpadla. Existují různé rady, jak snížit spotřebu tepelného čerpadla správný nastavením-především regulací teplot v jednotlivých místnostech, dále zda nedochází k úniku chladiva v chladícím okruhu a zda tepelné čerpadlo správně funguje. Je třeba zajistit oběh v primárním a sekundárním okruhu, což zajišťují oběhová čerpadla. V neposlední řadě musí být tepelné čerpadlo napojeno na vhodnou otopnou soustavu s tepelným spádem maximálně 55/45 °C.Mohlo by Vás také zajímat:

Tepelna cerrpadla MACH
EVROPSKÝ FOND PRO REGIONÁLNÍ ROZVOJ A MINISTERSTVO PRŮMYSLU
A OBCHODU ČR PODPORUJÍ INVESTICE DO VAŠÍ BUDOUCNOSTI