Týdenní tipy ke všemu, co se týká topení tepelným čerpadlem

Tip na tento týden:

Tip na identifikaci závady


Pro identifikaci závady na tepelném čerpadle - jeho chladivovém okruhu - máme celou řadu kvalitních přístrojů. Jeden, řekl bych ten nejkvalitnější, se nedá koupit. Máme ho pořád sebou. Je to náš sluch. Stačí ho jen chytře použít. Co se dá "pouhým" sluchem identifikovat:

1. Plynulý chod vstřikovacího ventilu. Za provozu je jeho správný chod ustálený nikoli přerušovaný. Ustálení se projeví po 3 až 5 minutách po startu kompresoru. Je zapotřebí zachovat klid a trpělivost.

2. Pěkně z ostra řezavý chod kompresoru. Když doslova "duní" - jede z těžka. Je to náznak k jeho velkému zalití chladivem – je to chyba v nastavení správného přehřátí vstřikovacího ventilu.

3. Zdali protéká přes deskový výměník topná voda. Stačí si na malou chvíli ( 3-5 sekund) přivřít průtok vody změnou polohy kulového uzavíratelného ventilu a je slyšet změnu proudění vody v potrubí.Chcete-li dostávat pravidelné týdenní tipy týkající se informací o topení a otopných systémech, které mají jako zdroj tepelná čerpadla, pak se zaregistrujte zde. Děkujeme.

Kde jste: Tepelná čerpadla | Týdenní tipy
Tepelna cerrpadla MACH
EVROPSKÝ FOND PRO REGIONÁLNÍ ROZVOJ A MINISTERSTVO PRŮMYSLU
A OBCHODU ČR PODPORUJÍ INVESTICE DO VAŠÍ BUDOUCNOSTI